Island 2017, 35mm film

Když se na konci roku 2017 točilo glóbusem a rozhodovalo o tom, kam se pojede, vybrali jsme Island. Přes svatební sezónu se někam odjíždí složitě, takže je potřeba vyrazit v zimě.

V zimě to má na Islandu pár výhod. Jste tam skoro sami. Silnice, vodopády a všechny místa, co jste viděli z fotek a jednoduše nikde nikdo! Všechno je taky o něco levnější. Háček je v tom, že je dřív tma a tím pádem se toho míň stihne a potřebujete zdatnějšího řidiče – díkec, Ondro!

My si cestu naplánovali na 10 dní po jižním Islandu od Reykjaviku po Diamond Beach se zastávkama všude možně (většina vodopádů a termálních koupališť je kousek od hlavní silnice č. 1, my zkusili Hidden Lagoon a byla super). Doporučuju určitě taky občas zabloudit, Island jde fotit ze všech stran a fotit jde každá louka nebo výhled ze silnice (ale to uvidíte z fotek). Díky tomu jsme třeba potkali domek snad z 12. století s trávou na střeše. Co bych chtěl příště, tak vyrazit v létě na sever, anebo to objet dokolečka po silnici číslo jedna.

Jo a bacha na postele, jsou americký a v těch matracích se prostě ztratíte. Fotil jsem na analog Nikon F100 + 35 & 50mm a film Kodak Gold. Kdo by potřeboval tipy na cestu, nebojte se ozvat ♥