Výlet na statek Samsara s Víťou Malinou malinaphoto.cz a magazínem Odteď napořád

Dlouho jsme s Víťou chodili po horách, ale když máte v zimě strávit ve vlaku 4 hodiny tam a čtyři zpátky a navíc je v 16 hodin tma, je holt potřeba sáhnout po něčem trochu blíž. Naštěstí máme kousek za Brnem Samsaru. Statek, kde to párkrát do roka roztáčíme na svatbách, kde mají doopravdy skvělý jídlo a Moravský kras kousek za rohem.

Doporučuju tuhle trasu: Bílovice, Babice, Býčí skála, před Olomučany doprava, lesem na Klepačov (kolem kopce Pokojná), Samsara, pak dolů do Blanska a za sídlištěm Písečná kolem Žižlavic a hájovny až na Skalní mlýn. Pak už se jen rozhodnete, jestli lanovkou nahoru, nebo spíš soutěskou Horní úzká, pak na Vilémovice, Jedovnice a zpátky do Brna.

Odkazy na články, které jsme dávali posledních pár dní dohromady, najdete tady. Je jich dneska trochu víc: článek v magazínu Odteďnapořád.cz, článek u Víti, a fotky z prvního výletu na Samsaru s Víťou. Co by se dalo považovat za zajímavost je to, že jsem všechny fotky vyfotil na svou novou Fuji XT2 s 27mm pancake objektivem – brzo o tomhle stroji něco napíšu!

další články: