Svatba v květnu? Jděte do toho, je to skvělej nápad z několika důvodů

Svateb v květnu jsem fotil několik a všechny byly skvělý (píšu to rovnou, abyste nemuseli čekat na konec článku). Byly to svatby v přírodě, ve městech a jedna byla i v New Yorku.

Je to přesně ten ideální měsíc na svatbu uprostřed jara – důvodů je víc, hoďme si to do odrážek:

  • Není vedro a slunce nepálí. Svatba ve vinařství, ve městě, nebo prostě tam, kde nedořešili stín, může být od června do září problém.. To v květnu nehrozí.

  • Všechno kvete.

  • Slunce je tak akorát (nejlíp to jde vidět na fotkách Niky & Kuby u Kyjova, kdy jsme fotili mezi 13 a 14 hodinou. Většina fotografů vám řekne, že fotit musíte pozdě odpoledne, ale co když se zrovna bude rozjíždět zábava?

Jasně – vždycky je šance, že bude pršet, ale tím si to přece nenecháte zkazit. A za 6 let focení mi pršelo vždycky jen 1x ročně (a navíc jen na 30 minut) + nezáleželo na měsíci , takže to počítám tak, že je to jedno.


květnová Svatba Niky & Kuby na Moravě

Niky & Kuba se brali v Kostelci kousek za Kyjovem, u rybníčku. Šaty ušila Maruška Mukařovská a o účes a líčení se postarala Verča Mykolenko. Joo a hráli tam SIX MEN, takže jestli hledáte svatební muziku, tihle chlápci jsou zaručení! Víc fotek z týhle svatby najdete tady: https://www.noxphoto.cz/blog/svatba-niky-kuba-kostelec-u-kyjova


květnová Svatba Lenky & Ladi v centru Brna

Obřad v Jurkovičově vile, focení na zahradě vily Tugendhat a hostina v kavárně Era. Kdyby vás to zajímalo, dortíky dělaly Future Sailors (od tý doby je zbožňuju) a celou galerku ze svatby najdete tady.


květnová Svatba Filipa & Káti v New Yorku

Dokonalý dobrodružství s foťákem! A pršelo jen první noc při shánění pizzy v Brooklynu. Děkuju za pozvání a kdo by chtěl ze svatby v US vidět víc fotek, najdete je tady: https://www.noxphoto.cz/blog/2018/kata-filip-svatba-v-new-york-city


V roce 2018 jsem napsal článek o všech měsících od ledna do prosince, kdybyste plánovali svatbu jindy než v květnu, určitě se vám bude hodit! Je tam rozepsané úplně všechno pro všech 12 měsíců, výhody, nevýhody, fotky. Článek najdete tady:

https://www.noxphoto.cz/blog/2019/kdy-usporadat-svatbu-od-ledna-do-prosince


další články: