Svatba má být hlavně zábava, tak si ji pořádně užijte!

Svatby fotím 6 let, zažil jsem jich desítky, fotil jsem je po celé Evropě, v Americe, v Indonésii, a řeknu vám jednu věc: hlavně si to užijte! Máte skvělou příležitost udělat oslavu, na kterou budete vzpomínat do konce života. A to se počítá. Když to řeknu za sebe, mám rád, když věci vzniknou samy od sebe a plán sice existuje, ale nesvazuje.

Na nejlepších oslavách, co jsem zažil, třeba v jednu ráno došlo pivo a v dodávce se sváželo ze tří vesnic kolem, na svatební hostinu byl kebab nebo burgery a hranolky v Madison Square parku, svatebčané snědli dort (dřív, než ho novomanželé nakrojili) nebo se na dort úplně zapomnělo. Jindy jsme snídali v kavárně v centru Brna hodinu před obřadem anebo hrála oblíbená písnička ženicha sedmkrát dokola dokud se nesetmělo.  Dokonalost.

2018-11-27_0232.jpg

Jak fotím svatby a portréty

Všechny fotky, co tu vidíte, vznikly tak, že mě někdo vzal na výlet nebo na kafe a dlouho jsme se bavili o tom, co je pro koho důležité a co má rád. Probrali jsme taky koníčky, práci, cestování, zážitky… a já pak začal vymýšlet, jak všechno nafotit a mohlo postupně vzniknout něco skvělého. Fotím vzpomínky a zážitky, nefotím pózy nebo něco pro fotku.

Přirozenost je na prvním místě. Nebudu vám říkat, ať chodíte po schodech několikrát sem a tam. Nebudu vám kazit den tím, že naplánuju svatební portréty na dvě hodiny třicet kilometrů daleko. Budeme to fotit takové, jaké to bylo – a dopadne to skvěle. Kdybyste se třeba styděli a nevěděli, jak si stoupnout, se vším vám pomůžu. Rád poradím i s plánováním svatebního dne, harmonogramem, nebo výběrem od květin a dortíků po šaty a prstýnky.

2018-11-30_0058.jpg

Předsvatební focení

Jestli jsou pro vás fotky důležité a chtěli byste mít pár portrétů i za svobodna, budu rád, když něco nafotíme i předem. Je to skvělá příležitost 1) jak se víc seznámit, 2) přijít na víc detailů, co a jak fotit na svatbě a 3) udělat skvělý fotky. Batoh na záda a vyrazíme na hory, do vaší oblíbené kavárny, do města na hot dog, můžeme dát pár her na Playstationu u vás doma, nebo se jen tak projít tam, kde to máte rádi.

Technické informace kolem svatebních fotek

Fotím většinou úplně celý den od rána do večera a někdy jsem na místě už den předem. Vyfotím kolem 3 tisíc fotek, ze kterých pak vybírám přibližně 300 ks ve finálním výběru. Pošlu vám každou povedenou fotku.

Vaše svatební fotky u sebe archivuji minimálně 1 rok na dvou místech, tudíž se jim nikdy nic nestane. Fotky posílám do 5-6 týdnů dle vytíženosti a když jsou hotové, dostanete zaheslovaný odkaz na galerii, odkud jde pohodlně sdílet i stahovat.

2018-11-27_0112.jpg

Cena focení – ceník připravuji a rád vám ho zašlu na vyžádání.

Cena za focení svatby od 23 tisíc Kč.
V případě svateb v zimě od 16 tisíc Kč.
Portréty, rodinné a párové fotky začínají na 3 tisících Kč.

Čemu dalšímu se věnuju

Dvakrát třikrát ročně přejdu s Víťou Malinou nějaké české pohoří, nejraději mám Orlické hory a Jeseníky. Tradice je tradice. Mám celkem 9 foťáků a jednu kameru, na kterou občas něco natočím. Zbožňuju focení na film, táboráky a divnou muziku. Fotím nejenom svatby, hodně fotím jen tak pro radost a občas k tomu přidám nějakou komerční zakázku. Jste neziskovka? → heroclan.cz

karta3_island (449 of 489).jpg

O mně

Původně jsem introvert, ale být extrovert mi přišlo jednodušší, takže jsem postupně začal hodně fotit a hodně o tom mluvit. Když budete ukecanější než já, zvládnu to! Narodil jsem se ve Znojmě v roce 1991, fotím po celém světě a miluju svou práci.