Bali / 2016

Bali focené na Olympus Trip MD3, co jsem na Aukru koupil před odjezdem za stovku a ten nejlevnější film Kodacolor. Jeli jsme společně s Víťou malinaphoto.cz a budete si nás muset odchytnout, těch zážitků byla fakt spousta!

Pár tipů pro cestovatele:

Určitě si pronajměte vlastní auto (nebo skůtr). Na netu vás budou strašit, že v tom provozu zaručeně zemřete, ale nebojte, místní řídí bezpečně (a troubí při všem odbočování a předjíždění, takže o nich vždycky víte).

Je tam doopravdy šílený vedro a vlhko! Takže ručník třeba v autě se určitě hodí.

Nechte se vést průvodcem nebo davem – TripAdvisor a plánování cesty podle něj na Bali prostě nefunguje. A když toho naplánujete moc, nemusíte vůbec stíhat. My takhle kvůli plánu, co se tvořil ještě v ČR, odmítli ranní výstup na sopku (a pak jeli někam, kde bylo ve skutečnosti zavřeno). Nedělejte stejnou chybu a běžte na sopku! :)

Místní jsou neuvěřitelně milí a pomůžou. Když se nám vybila baterka v autě, do hodiny bylo vše zařízené a další den ráno bylo auto připravené. Jen to vždycky stojí pár stovek.

Jídlo nám moc nechutnalo, streetfood je v zásadě rýže-s-něčím nebo párátko-s-masem. Lepší restaurace pak stojí stejně, jako u nás. Nejvíc stánků a největší hodování probíhá po západu slunce přímo na ulicích (a je to skvělý).

Další fotky a povídání najdete u Víti tady: http://malinaphoto.cz/#/bali-roadtrip-a-pak-svatba/

Tady taky můžete mrknout na video, co jsem po cestě natočil:

Using Format